Články

Proč si vybrali zrovna mě

Jelikož jsem přirozeně velmi inteligentní zvířátko, tak poslední dobou přemýšlím, proč si páneček a panička vybrali zrovna mou maličkost. Když se přijeli podívat prvně, tak jsme byli ďábelská šestka. Měl jsem, tedy samozřejmě stále někde v různých krajích mám, tři bratry a dvě sestřičky. Matně si vzpomínám, že jsme vypadali celkem podobě. Chodící, tedy spíš motající se chlupaté kuličky s růžovými čumáčky a dokonale pronikavými kukadly. Měli jsme samozřejmě ještě pekelně ostré jehličky, kterými jsme každou návštěvu řádně potrápili, ale zároveň taky sametové jazýčky, kterými jsme každého důkladně očistili.

Zpět k tomu, když se ti dva přijeli podívat. Nevím přesně proč, ale mé sestřičky v tu chvíli zavřeli do druhé komnaty a zůstal jsem tam jen já a bratři. Když někdo přijel, tak jsem byl vždycky moc rád, protože mi všichni drbali pěkně kožíšek a to mi zůstalo do teď, je to prostě paráda. Hned jsem se za nimi rozběhl a pořádně se okolo nich motal jako po několika sklenkách dobrého vína, přeci jen motorika štěnátek není dokonalá a žádá trochu cviku. Rozběhl jsem se konkrétně za tím pánem a bráškové a za paní. Bral jsem to prakticky, má větší ruce, takže mě víc podrbe, praktické myšlení mě též stále neopustilo a je to výborná věc, to vám povím. Všiml jsem si, že pán má ovázaný palec na noze a moc se mi to líbilo, bylo to jako nová hračka, tak jsem příliš neváhal a zakousnul se. Moc nadšený nebyl, zaslechl jsem jen, že mu vytrhli nehet, tak jsem mu to určitě hezky opravil a vylepšil. Pak jsme si dali se sourozenci trochu rozcvičku a polítali jsme si kolem dokola po naší komnatě, samozřejmě jsme se dřív nebo později všichni natáhli. Já se šel trochu poválet v pelechu a počuchat, oni na mě mezitím pořád ukazovali a smáli se mi. Musel jsem toho hned využít a zaběhl jsem si ještě pro podrbání k té malé dívce. Něco na ní docela vonělo, tak jsem jí musel řádně oblízat nos. To byla asi ta chvíle, kdy bylo jasno, že budu jejich! Ani jsem si to v ten moment neuvědomil a už se to stalo. Stačí jedno oblíznutí, doběhnout si pro podrbání a celý život se změní.

Brácha se jim taky moc líbil, ale pravděpodobně neměl tak chutné sliny jako já, protože když přijeli podruhé, tak už šli rovno za mnou! Jeho samozřejmě taky důkladně podrbali a pomazlili se s ním, ale šestý smysl mi říkal, že jejich výběr je jasný. Když mě brali pryč, tak jsme myslel, že si jdeme jen hrát ven, což mě potěšilo, ale nevěděl jsem, že je to definitivní opuštění mého rodného místa. I když jsem byl naprosto zdrcený a smutný, tak jsme postupem času zjistil, že jsem asi rád, i když mě přirozeně občas pekelně štvou, ale jsme si všichni dost podobní a tak nějak se vzájemně doplňujeme.

Border kolie pod Kuňkou
Border kolie pod Kuňkou
Border kolie pod Kuňkou

Chcete webové stránky jako jsou tyto? Navštivte moje GRAFIKA

© Zaštěkej.CZ